Dzisiaj jest środa, 21 sierpień 2019 godz. 12:31
Logo

Historia Koła

PielgrzymkoweKolo

Kiedy powstało Pielgrzymkowe Koło Różańcowe i skąd inicjatywa by je utworzyć?

       Od lat w naszej rodzinie odmawiany jest różaniec. Każdy członek rodziny należy do różnych kół różańcowych (Koło Różańcowe męskie św. Józefa, Św.Aniołów Stróżów, Koło Różańcowe żeńskie: Św.Rodziny, Matki Bożej Pięknej Miłości , Królowej Pokoju,  Matki Bożej Miłosierdzia ,Św.Jana Pawła II, które funkcjonują przy parafii p.w. Św. Rodziny w Augustowie). W 2008 po odbytej drugiej już pielgrzymce pieszej na Jasną Górę, razem z mamą wpadliśmy na pomysł aby utworzyć Pielgrzymkowe Koła Różańcowe. Chcieliśmy aby pielgrzymi nie tylko podczas maszerowania łączyli się ze sobą ale przez cały czas razem zanosili wspólne prośby do Naszej Matki. Pomysł wydawał się świetny, jednak nie wiedzieliśmy jak na to zareagują pielgrzymi. Czy zechcą dołączyć do takiego Koła. Czas po pielgrzymkowy jest zawsze czasem bardzo gorącym pod względem wymiany informacji, wrażań, świadectw. Wykorzystałem ten czas by zapytać pielgrzymów co sądzą o utworzeniu takich Kół Różańcowych w naszej grupie. Ku zdumieniu bardzo szybko udało się nam nazbierać na tyle ludzi by utworzyć 2 Koła Różańcowe. Był to ogromny sukces.. Z początku do koła przystępowali wyłącznie pielgrzymi z Grupy Augustowskiej, jednak szybko postaraliśmy się zapytać o to członków z innych grup. Dziesiątek różańca nie jest modlitwą długą ale bardzo potrzebną i owocną w naszym życiu. Naszą inicjatywę szybko poparli przewodnicy i zawsze nam pomagali. Warto oczywiście wspomnieć, że niektórzy są też w naszym kole :). Bardzo dużo do naszego koła wniósł ks. Radosław Rybarski, który zawsze duchowo wspierał nas swoją modlitwą i dobrym zachęcającym do różańca słowem. Również dzięki niemu napisaliśmy list do Biskupa Ełckiego J.E. ks. biskupa Jerzego Mazura z prośbą o błogosławieństwo wspomnianych dwóch kół. Poniżej możemy zobaczyć otrzymane błogosławieństwo.

      Uczestnictwo w Kole Różańcowym odbywa się przez rok czasu. Zawsze po pielgrzymce, na pierwszym po pielgrzymkowym spotkaniu, jest przeprowadzane ponowne pytanie, czy dany pielgrzym wyraża zgodę i chęć do dalszego uczestnictwa. Duża większość pielgrzymów z wielkim uśmiechem na twarzy zgadza się, gdyż przez to otrzymała wiele łask i teraz nie wyobraża sobie dnia bez dziesiątki różańca. Są jednak takie osoby, które nie poczuły tej łaski i rezygnują. Przynależność do koła jest całkowicie dobrowolna. Zdaję sobie sprawę, że często ludzie poprzez swoje zatłoczone sprawami życie zapomina o różańcu, lub po prostu mówi, że nie da rady. Staramy się zawsze pomóc i wesprzeć taką osobę, jednak nie możemy jej do modlitwy zmuszać. W 2010 roku zostało utworzone 3 Koło Różańcowe, w którym obecne są osoby nie tylko z Grupy Augustowskiej ale i z innych grup. Jest to bardzo piękny widok, kiedy widzimy jak Pielgrzymkowe Koła Różańcowe się rozwijają. W 2012 do naszych Kół dołączyło 4 Dziecięce Koło Różańcowe, które wcześniej było prowadzone przy parafii św. Rodziny. 

        Z roku na rok jest nas coraz więcej. Mamy nadzieję, że dzięki pomocy naszej Matki otrzymamy kolejne chętne osoby, które zechcą dołączyć do naszego Pielgrzymkowego Koła Różańcowego. :)

Jak dołączyć do Pielgrzymkowego Koła Różańcowego?

Co wystarczy uczynić by być w naszym Kole Różańcowym.

* Pielgrzymkowe Koło Różańcowe ma na celu złączenia w duchowej jedności wszystkich pielgrzymów, wystarczy codziennie malutki gest z naszej strony by otrzymywać razem z nami ogromne łaski od Ducha Św.

* Przynależność do takiego Koła jest dobrowolna.

Co należy zrobić:

1.Każdy z osób należących do koła ma jedną tajemnicę różańcową ,którą codziennie odmawia w określonej przez siebie godzinie. (Jest to dziesiątka różańca Ojcze Nasz, 10x Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu oraz osoba która odmawia 5 tajemnicę chwalebną dodatkowo odmawiała litanię do NMP. )

2. Co miesiąc w każdy pierwszy dzień miesiąca będzie zmiana tajemnic czyli np.(Osoba ,która w danym miesiącu odmawiała I radosną w pierwszy dzień kolejnego miesiąca będzie odmawiała II radosną i tak dalej...) W razie nie pewności w nawigacji po lewej stronie znajdują się 3 koła wystarczy znaleźć swoje nazwisko i imię a obok niej podana będzie tajemnica którą trzeba odmawiać. Po wyżej zaś znajduję się nazwa miesiąca na który dana tajemnica obowiązuje.

3. Wszelkie zmiany tajemnic i odmawianie różańca nie wymaga wychodzenia na jakieś spotkania. Tajemnice można odmawiać we własnych domach.

Co mamy z takiego Koła Różańcowego??

* Większość z Was na pewno czytała artykuł dotyczący 3 tajemnicy fatimskiej. Każdy z nas poprzez odmówienie jednej tajemnicy różańca wysyła jedną różę do Matki Bożej ,która obdarowuje nas łaskami. Jednak tworząc Koło codziennie wysyłać możemy 3 bukiety róż składający się z 20 róż każdy. Wiele osób doświadczyło już Bożej pomocy poprzez modlitwę. Pozwól by i na Ciebie takie łaski spływały.

 

Błogosławieństwo Biskupa Ełckiego

blogoslawienstwo

Obietnice Różańca

Obietnic tych jest piętnaście, tyle ile pierwotnie (przed zmianą dokonaną przez papieża Jana Pawła II 16 października 2002 r.) były 3 tajemnice Różańca. Dopiero Jan Paweł II dodał tajemnicę 4 światła.
Oto one:

1. Ktokolwiek będzie Mi służył przez odmawianie Różańca Św. otrzyma wyjątkowe łaski.
2. Obiecuję Moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać Różaniec.
3. Różaniec stanie się bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków.
4. Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną; otrzyma on od Boga obfite przebaczenie dla dusz; odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności; podniesie je do podążania rzeczy wiecznych.
5. Dusza, która poleci Mi się przez odmawianie Różańca nie zginie.
6. Ktokolwiek będzie odmawiał Różaniec i odda się rozmyślaniu nad jego świętymi tajemnicami, nigdy nie będzie pokonany przez niepowodzenia. Bóg nie będzie karał w Swojej sprawiedliwości, nie zginie śmiercią niespodziewaną, jeżeli będzie sprawiedliwym, wytrwałym w łasce Bożej i będzie godnym życia wiecznego.
7. Ktokolwiek będzie miał prawdziwe nabożeństwo do Różańca - nie umrze bez Sakramentów Kościoła.
8. Wierni w odmawianiu Różańca będą mieli w życiu i przy śmierci światło Boże i pełnię Jego łaski.
9. Uwolnię z czyśćca tych, którzy mieli nabożeństwo do Różańca Świętego.
10. Wierne dzieci Różańca zasłużą na wysoki stopień chwały w niebie.
11. Otrzymacie wszystko o co prosicie przez odmawianie Różańca.
12. Wszystkich, którzy rozpowszechniają Różaniec będę wspomagała w ich potrzebach.
13. Otrzymałam od Mojego Boskiego Syna obietnicę, że wszyscy obrońcy Różańca będą mieli za wstawienników cały Dwór Niebieski w czasie życia i w godzinę śmierci.
14. Wszyscy, którzy odmawiają Różaniec są Moimi synami i braćmi Mojego Jedynego Syna Jezusa Chrystusa.
15. Nabożeństwo do Mojego Różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do nieba.

Różaniec jest potężną bronią i naszą tarczą, jest naszym orężem przeciw szatanowi. Niczym nie zadamy więcej bólu szatanowi jak właśnie poprzez odmawianie RÓŻAŃCA. Szatan tej modlitwy nie nawiedzi, dlatego tak często pojawiają się w nas chwile zwątpienia czy dam radę odmówić tę cząstkę różańca, czy jej nie zapomnę. Bądźmy wytrwali w wierze, jeśli ktoś chce przyłączyć się do walki z szatanem, modlić się o nawrócenie, o pomoc w problemach, może zapisać się do naszych Kół Różańcowych. Razem stworzymy potężną tarczę przeciw diabłu, a nad nią będzie czuwał sam Nasz Kochany Ojciec. Niech Matka Boża ma w opiece nasze koła i ludzi, którzy tej modlitwy się podjęli, aby Duch Święty napełnił ich głęboką wiarą i siłą , gdyż wielka będzie ich nagroda w niebie.

Tomasz

Nasi Partnerzy !

 Transdźwig Zawadzcy
http://www.transdzwig.pl/

STREFA BIZNESU
Marcin Furmanik
www.strefa-biznesu.eu

Portal o NFS
http://www.e-nfs.eu/

Stocznia jachtowa Balt-Yacht
www.balt-yacht.com.pl

Warto odwiedzić !

Parafia Świętej Rodziny w Augustowie
www.swieta-rodzina.augustow.pl

"ćWiara"- 15 min dla Pana Boga !
fb.com/cwiara.augustow?fref=ts

Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej
http://www.sanktuarium-studzieniczna.pl/