Dzisiaj jest środa, 21 sierpień 2019 godz. 12:33
Logo
PORADNIK PRAWDZIWEGO PIELGRZYMAPoradnik

      Zacznę od tego, że naprawdę trzeba mieć dużą odwagę aby wkroczyć na szlak pielgrzymki, niezależnie od tego ile jest do przejścia kilometrów. Najważniejszą rzeczą, którą powinien mieć prawdziwy pątnik to intencja, z którą idzie. Bez intencji i modlitwy ciężko jest dojść.

Jeżeli chcesz stanąć przed Panią Jasnogórską zdrowy/a i szczęśliwy/a to musisz zabrać ze sobą:

Buty, w których będziesz wędrował/a powinny być bardzo wygodne, rozchodzone i przynajmniej o jeden numer większe od tych, które nosisz, ponieważ nasza noga po dłuższym wysiłku może spuchnąć. Wtedy buty stają się niewygodne i są przyczyną licznych otarć. Zapamiętaj obuwie pielgrzyma nie służy do ozdobienia stopy!

Na pielgrzymkę zabierz dwa plecaki: jeden do ciężarówki, drugi na czas wędrówki – powinien być wygodny i w miarę możliwości wodoodporny. Jeśli chodzi o bagaż główny, warto postarać się o bagaż na kółkach. Jest to bardzo pomocne ze względu na to, że czasem do miejsca noclegu będziemy musieli czasem trochę podejść i jest to duże ułatwienie szczególnie dla strudzonych drogą pielgrzymów.

Rzeczą jasną jest wzięcia ze sobą ubrania na zmianę. Nie zapomnijmy, że leki mogą przydać się także podczas naszego wędrowania(np. leki od bólu gardła, głowy, jakieś maści przeciwbólowe oraz wapno!) Należy pamiętać aby przed pielgrzymką poinformować pielęgniarki o ewentualnych przyjmowanych lekach (na astmę, lub inne  choroby)

 Bardzo ważne są bandaże elastyczne (przynajmniej 2), bandaże zwykłe (przynajmniej 3), sterylne igły, które przydadzą się do przebijania pęcherzy na stopach oraz watę i wodę utlenioną.

   Podczas drogi nie mamy cały czas słońca, zdarzają się też dni deszczowe, dlatego warto mieć ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy (jeden w podręcznym plecaku a drugi w głównym bagażu na wypadek zniszczenia).

Nie zapomnijcie również o takich rzeczach jak: różaniec , na którym odmawiać będziesz razem z nami paciorki, bieliznę osobistą , dwa ręczniki i przybory do higieny osobistej, DBAMY O HIGIENĘ OSOBISTĄ!:), małą butelkę wody, aby zmieściła się w plecaczku przeznaczonego na czas podróży, skarpety bawełniane, dzięki którym stopy swobodnie oddychają, kubek/menażkę i łyżkę, przydadzą się kiedy będziemy dostawali posiłki od kuchni polowej, czapkę lub kapelusz przeciwko słońcu, chroniące przed udarem, krem przed i po opalaniu, które ochronią Cię przed nie potrzebnym oparzeniem. 

    Przed pielgrzymką możesz również przygotować intencje, napisane na karteczkach, za które będziemy modlili się razem podczas różańca.

A teraz najważniejsze: zabieramy ze sobą DOBRY HUMOR, DUŻO SIŁ i WIARĘ w to, że się uda! Bo przecież WIARA CZYNI CUDA!!!:D

siostra Paulina

 

Nasi Partnerzy !

 Transdźwig Zawadzcy
http://www.transdzwig.pl/

STREFA BIZNESU
Marcin Furmanik
www.strefa-biznesu.eu

Portal o NFS
http://www.e-nfs.eu/

Stocznia jachtowa Balt-Yacht
www.balt-yacht.com.pl

Warto odwiedzić !

Parafia Świętej Rodziny w Augustowie
www.swieta-rodzina.augustow.pl

"ćWiara"- 15 min dla Pana Boga !
fb.com/cwiara.augustow?fref=ts

Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej
http://www.sanktuarium-studzieniczna.pl/